poniedziałek, 17 grudnia 2018 Imieniny: Olimpia, Łazarz

Budżet Mogilan prawidłowy

Skarga wójta na budżet Gminy Mogilany została po raz trzeci uznana za nieważną. Regionalna Izba Obrachunkowa nie stwierdziła nieprawidłowości

Kolejny budżet Gminy Mogilany i kolejny raz problemy. Zaczęło się od 2015 roku, kiedy to radni nie chcieli się zgodzić na kanalizację we Włosani. Radni argumentowali, że inwestycja jest nieopłacalna w tamtym terenie oraz za droga – kosztorys wynosił ponad 4 mln zł. Piotrowskiemu udało się pozyskać środki unijne i wbrew radzie rozstrzygnął przetarg; okazało się, że realizacja będzie niemal o połowę tańsza. Nie obyło się bez mediów, protestów i awantur.

Portal mogilany.info zwraca uwagę na fakt, że jest to spowodowane niekonsultowaniem projektu budżetu dokumentami z radą.

Czekamy na komentarz wójta Piotra Piotrowskiego i przewodniczącego rady Grzegorz Stokłosy.

 

Tagi wpisu: , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *