niedziela, 19 sierpnia 2018 Imieniny: Jan, Bolesław

Klarnet i gitara po mistrzowsku

Już w piątek o 18.30 nie lada gratka dla melomanów i miłośników kultury w ogóle – duet Bokun/Kosciuszko wystąpi w Świątnikach

Wydarzenie organizuje Szkoła Muzyczna I stopnia w Świątnikach Górnych, a wykonawcami będą klarnecista Jan Jakub Bokun oraz gitarzysta  Jakub Kościuszko.

Bokun-Kościuszko to niespotykany wcześniej duet klarnetowo-gitarowy, który narodził się z fascynacji arcydziełami muzyki kameralnej.
Jan Jakub Bokun jest klarnecistą wyróżnionym nagrodą Fundacji Kultury Polskiej oraz stypendium Rządu Francuskiego. Jako dyrygent i solista nagrał aż 10 albumów płytowych. Pełni funkcję przewodniczącego polskiego oddziału International Clarinet Association. Prowadził lekcje mistrzowskie w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, Sofii, Brnie, Belgradzie, Pradze, Meksyku, Pekinie i Avili pod Madrytem.
Jakub Kościuszko jest gitarzystą klasycznym. Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu i Królewskie Konserwatorium w Hadze, a swoje umiejętności doskonalił u takich mistrzów gitary jak Marco Socias (Hiszpania), Scott Tennant (USA) czy Abel Carlevaro (Urugwaj).
/ akademiagitary.pl

Koncert odbędzie się w Auli szkoły muzycznej w Świątnikach Górnych, przy ul. K. Bruchnalskiego 35. Wstęp wolny.

Tagi wpisu: , , , ,

3 komentarze

  1. Szkoda, że nie podajecie dokładnej daty i godziny występu.

    • Dziękujemy za komentarz. Godzina jest podana w nagłówku, tam też jest podane, że wydarzenie odbędzie się „w piątek”. Trafna uwaga – będziemy się starać podawać te dane – dokładne – również na końcu newsa.

      • dziękuję za dopisanie w artykule godziny, ale było to już po fakcie, natomiast chodził mi o konkretną datę ponieważ piątków jest wiele

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *