niedziela, 19 sierpnia 2018 Imieniny: Jan, Bolesław

Krzeszowice i Skawina wygrywają

Jury w składzie: Agnieszka Sztuk – aktorka, przewodnicząca jury, Marta Bizoń  – aktorka, wokalistka, członek jury i Grażyna Skotnicka – aktorka, członek jury oceniało uczestników eliminacji powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 

Na laury zasłużyli przede wszystkim mieszkańcy gmin Krzeszowice i Skawina.

Protokół jury rozpoczyna się od słów:

[…] po wysłuchaniu  uczestników z gmin Powiatu Krakowskiego, w tym 52 w kategorii Turnieju Recytatorskiego, 11 – TurniejuPoezji Śpiewanej, 3 –  Turnieju Teatrów Jednego Aktora oraz 2 – Turnieju Wywiedzione ze słowa, kierując się takimi kryteriami, jak: dobór repertuaru, interpretacja, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny, postanowiło przyznać następujące miejsca…
/ Protokół, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Przestrzeń”

Najwyższe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

 • Turniej Recytatorski – SP kl. I-III
  I miejsce – Tymon Pałka, Gmina Krzeszowice
 • Turniej Recytatorski – SP kl. IV-VI
  I miejsce – Karol Biśta, Gmina Krzeszowice
 • Turniej Recytatorski – gimnazjum
  I miejsce – nie przyznano
  II miejsce – Karolina Kubiś, 
  Gmina Krzeszowice
 • Turniej Recytatorski – szkoły ponadgimnazjalne
  brak zgłoszeń
 • Turniej Recytatorski – dorośli
  I miejsce – Leszek Kramarz, Gmina Krzeszowice
 • Turniej Poezji Śpiewanej
  I miejsce – nie przyznano
  II miejsce – Anna Rachwał, Gmina Skawina
 • Turniej Teatrów Jednego Aktora
  I miejsce – Karolina Turek, Gmina Skawina
 • Turniej Wywiedzione ze Słowa
  Wyróżnienie: Wojciech Bodzęta, Gmina Krzeszowice

Kolejnym etapem jest etap rejonowy, do którego dostali się:

 • Adrianna Gierula, Gmina Krzeszowice – poezja śpiewana
 • Anna Rachwał, Gmina Skawina – poezja śpiewana
 • Karolina Turek, Gmina Skawina – Teatr Jednego Aktora
 • Leszek Kramarz, Gmina Krzeszowice – recytacja – dorośli

Etap rejonowy kwalifikuje laureatów do etapu wojewódzkiego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Ostatnim etapem są przeglądy finałowe. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizatorem eliminacji powiatowych było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Przestrzeń”. Wydarzenie jest finansowane w ramach dotacji udzielonej przez Powiat Krakowski w trybie otwartego konkursu ofert.

Tagi wpisu: , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *