niedziela, 19 sierpnia 2018 Imieniny: Jan, Bolesław

Kto będzie dyrektorem?

Podstawówki w Bukowie, Gaju i Konarach stanęły przed wyborem dyrektorów

Wójt Gminy Mogilany zdecydował o ogłoszeniu konkursów na dyrektorów trzech szkół podstawowych. Nie skorzystał tym samym z prawa do jednoosobowego podjęcia decyzji o pozostaniu obecnych dyrektorów. Po skończeniu 5-letniej kadencji, organ prowadzący szkołę po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców w uzgodnieniu z kuratorem może przedłużyć powierzenie stanowiska dyrektora na kolejne okresy 5-letnie bez konkursu.

W związku z tym każdy uprawniony będzie mógł się starać o objęcie tego stanowiska. Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Mogilany, a oferty należy składać do 10 kwietnia b.r.

Obecnie placówką w Bukowie szefuje Anna Słowik, w Gaju – Elżbieta Szefer, a w Konarach – Monika Zatorska.

Tagi wpisu: , , , , ,

2 komentarze

  1. W świetle ostatnich zmian w prawie o systemie oświaty takie powierzenie jak dotychczas nie jest już możliwe. Ustęp 14 art 36a został wykreślony w nowelizacji z grudnia (tej słynnej, likwidującej gimnazja).

    • No i bardzo dobrze, stanowiska nie są dożywotnie. Skoro PIS wprowadza dla Prezydentów i Wójtów 2 kadencje, to dlaczego nie może być tak samo z dyrektorami szkół.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *