wtorek, 23 kwietnia 2019 Imieniny: Jerzy, Wojciech, Idzi

Mogilany: bez zmian w sieci

Radni na dzisiejszej sesji przyjęli uchwałę kierunkową o podziale uczniów szkół w Gminie Mogilany

Reforma edukacji wymaga działań samorządów. Rada Gminy Mogilany przyjęła uchwałę kierunkową dotyczącą sieci szkół w gminie od nowego roku szkolnego. Przypomnijmy: w ramach reformy minister Zalewskiej gimnazja będą „wygaszane” – nie będzie naborów do klas pierwszych, natomiast 1 września  2017 roku w szkołach podstawowych pojawi się klasa siódma, a rok później – ósma.

W przypadku Mogilan teoretycznie nie sprawi to wielu problemów. Gimnazjaliści z Gaja będą częścią mieszczącej się tam podstawówki, natomiast w Mogilanach będzie osobno istniało gimnazjum i będzie wygaszane. Problem pojawi się dalej – w zapewnieniu miejsca dla klas siódmych i następnie ósmych w obecnych „podstawówek”.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Bojkotują rozmowę o edukacji  Dzisiejsza XXVIII Sesja Rady Gminy Mogilany w wyniku braku kworum została zakończona ledwie chwilę po jej otwarciu. Przybyło tylko 5 z 15 radnych. Dziesięcioro radnych nie chciało dyskutować o tym, gdzie dzieci będą się uczyły w związku z reformą edukacji

CZYTAJ WIĘCEJ:

Bojkotują rozmowę o edukacji

Dzisiejsza XXVIII Sesja Rady Gminy Mogilany w wyniku braku kworum została zakończona ledwie chwilę po jej otwarciu. Przybyło tylko 5 z 15 radnych. Dziesięcioro radnych nie chciało dyskutować o tym, gdzie dzieci będą się uczyły w związku z reformą edukacji

Sesja odbyła się 14 lutego. Nie był na niej obecny wójt Piotr Piotrowski, który wnioskował o zwołanie tej sesji wcześniej. Pierwszy termin został ustalony przez Grzegorza Stokłosę na 27 stycznia. Sesja nie odbyła się ze względu na brak kworum – było tylko pięcioro radnych. Tego samego dnia wójt Piotrowski ponownie wnioskował o sesję nadzwyczajną – przewodniczący zwołał sesję dopiero na 14 lutego.

Tagi wpisu: , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *