niedziela, 19 sierpnia 2018 Imieniny: Jan, Bolesław

O emocjach ze szkołami

W dzisiejszym „Dzienniku Polskim” jest artykuł o kontrowersjach związanych z nowym systemem oświaty w Gminie Świątniki Górne. Burmistrz Witold Słomka podtrzymuje, że reforma była konsultowana z dyrektorami szkół, podczas gdy jego oponenci utrzymują, że sieć placówek jest błędem

Konflikt pojawił się głównie w związku z powstaniem Szkoły Podstawowej nr 2.

Początkowo władze zdecydowały o zachowaniu sześciu klas we wszystkich pięciu szkołach podstawowych. Natomiast uczniowie klas siódmych i ósmych mieli uczyć się w stolicy gminy w nowo utworzonej Szkole Podstawowej nr 2 przekształconej z gimnazjum. Na naukę siódmoklasistów w mieście nie zgodziła się społeczność Ochojna. Tam więc władze stworzyły ośmioklasową SP.
/ Świątniki Górne: pomysł na dodatkową szkołę obudził emocje, Dziennik Polski – 21.04.2017

Artykuł opisuje argumenty protestujących oraz wyjaśnienia burmistrza.

Czytaj więcej: Świątniki Górne. Pomysł na dodatkową szkołę obudził emocje [DzP]

Tagi wpisu: , , , , ,

Jeden komentarz

  1. I dokładnie taki był główny sens tej reformy w takim momencie – stworzyć całą masę lokalnych konfliktów pomiędzy mieszkańcami a władzami gmin na rok przed wyborami 🙁

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *