piątek, 22 marca 2019 Imieniny: Katarzyna, Bogusław

O Świątnikach dla Konar

Bonifraterska Fundacja Dobroczynna w Konarach  wdraża kolejny projekt mający na celu pomoc osobom niepełnosprawnym. Na początek wyjątkowy koncert w Świątnikach Górnych z udziałem Andrzeja Sikorowskiego, Magdy Steczkowskiej i Lidii Jazgar

Tym razem celem jest hala do hipoterapii.

– Hipoterapia jest jedna ze skutecznych metod w poprawie stanu zdrowia osób z różnymi dysfunkcjami. Rośnie na nią zapotrzebowanie i chcemy ją rozwijać – mówi Marek Krobicki, prezes Fundacji. W Fundacji są 23 konie i hipoterapia jest tu stosowana, ale tylko sezonowo, pod gołym niebem. – Mamy plany zbudowania zamkniętej hali, by tę formę terapii można było stosować przez cały rok – dodaje prezes. Wierzy w dobre serca ludzi, którzy już nieraz udowodnili, że potrafią pomagać potrzebującym.
Bonifratrzy zbierają na halę do hipoterapii / Dziennik Polski

Koncert odbędzie się 22 lutego o godz. 19.30, kościele pw. św. Bartłomieja BM w Świątnikach Górnych.

Tagi wpisu: , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *