piątek, 22 marca 2019 Imieniny: Katarzyna, Bogusław

Podatniku, to ostatni dzwonek!

Jeszcze tylko kilka dni pozostało na złożenie zeznania podatkowego i rozliczenie się z podatku dochodowego za 2016 rok. Wprawdzie w tym roku termin składania zeznań PIT upływa 2 maja (30 kwietnia wypada w niedzielę), ale nie warto czekać z tym do ostatniej chwili. Prosto i szybko można zrobić to przez Internet

Rozliczając się z podatku dochodowego za 2016 rok, możemy złożyć swoje zeznanie PIT drogą elektroniczną, korzystając z systemu e-Deklaracje. Wystarczy wejść na Portal Podatkowy, na którym w zakładce e-Deklaracje jest dostępny interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe. Znajduje się tam również szczegółowa instrukcja, jak to zrobić oraz informacja, które formularze PIT można przesłać przez Internet.

Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które każdy użytkownik systemu może sobie sam wydrukować w momencie, kiedy jego zeznanie zostanie poprawnie zarejestrowane w systemie. Posłuży do tego numer referencyjny, który wyświetli się podatnikowi w chwili składania zeznania. Wprawdzie podatnicy mogą złożyć zeznanie drogą elektroniczną do 2 maja 2017 roku, ale warto nie czekać ze złożeniem zeznania przez Internet do ostatniej chwili, ponieważ wiąże się to z ryzykiem nie otrzymania UPO na czas.

Zeznania roczne można także wysłać pocztą. Decyduje data stempla pocztowego.

Pamiętaj o przeznaczeniu swojego 1%. Na każdy grosik czekają organizacje  posiadające status Organizacji Pożytku Publicznego.


fot. US Kraków-Podgórze

Tagi wpisu: , , ,

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *