poniedziałek, 17 grudnia 2018 Imieniny: Olimpia, Łazarz

Samochód dla strażaków z Mogilan

Wczoraj wójt Piotr Piotrowski oraz prezes OSP Mogilany Tomasz Klimczyk odebrali w Niepołomicach kluczyki od nowego samochodu strażackiego

To efekt starań gminy w projekcie  „Bezpieczna Małopolska – samochody strażackie” w ramach Priorytetu V Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – Działanie 5.1 Adaptacja do zmian klimatu, Poddziałanie 5.1.2 Wsparcie służb ratunkowych. Gmina Mogilany była jedną z czternastu gmin w województwa małopolskiego, która była partnerem w projekcie.

Volvo FL280 z napędem 4×4 będzie służyło jedynej jednostce w Gminie Mogilany należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Kluczyki do wozu gaśniczego przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa, a zakup był finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz Gminy Mogilany.

Galeria zdjęć samochodu na stronie Urzędu Gminy Mogilany

Tagi wpisu: , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *