piątek, 22 marca 2019 Imieniny: Katarzyna, Bogusław

Studium = smog?

Serwis Mogilany.info zwraca uwagę na przedłożony radzie projekt studium i broni palenia węglem niskiej jakości i śmieciami, za najważniejszy problem uważając złe zagospodarowanie przestrzenne

27 stycznia wójt Mogilan skierował do rady projekt studium. Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany zauważa jednak:

[…] Jeśli dzisiaj zgadzamy się na dewastację przestrzeni zielonych i na prymitywną propagandę wójta, który wmawia nam, że powiększa tereny budowlane, by mieszkańcom żyło się lepiej – to jutro będziemy dusić się w dymie i smogu.
/ Przewietrzyć gminę Mogilany – cały artykuł, mogilany.info

Wójt Krzysztof Musiał (2010-2014) przygotowywał nowy projekt studium zagospodarowania przestrzennego – rada gminy uchyliła poprzedni dokument przygotowywany przez wójt Małgorzatę Mardyłę. Mimo, że projekt studium był oczekiwany przez mieszkańców Musiał nie zdecydował się na jego zakończenie i przedstawienie radzie gminy. Piotr Piotrowski Piotrowski zamiast zakończyć projekt studium przygotowany w poprzedniej kadencji zdecydował o kolejnych wyłożeniach i konsultacjach z mieszkańcami.

29 stycznia 2015 r. rada obecnej kadencji uchwaliła rezolucję, w której wezwała to przedstawienia projektu studium. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, kiedy przewodniczący Grzegorz Stokłosa skieruje projekt uchwały do prac.

Tagi wpisu: , , , , , , , ,

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *