poniedziałek, 17 grudnia 2018 Imieniny: Olimpia, Łazarz

To nie będzie Prima Aprilis!

 

Od 1 kwietnia Małgorzata Mardyła rozpocznie pracę na stanowisku dyrektor Zespołu Ekonomiki Oświaty w Krakowie. Temat ten wywołał burzę w mediach i środowisku

Czy była wójt Mogilan i radna powiatu krakowskiego będzie na dyrektorskim stanowisku odpowiadać administrację oraz finanse krakowskich szkół
CZYTAJ WIĘCEJ

Przypomnijmy: 21 marca LOVEgmina.pl podało jako pierwsze, że była wójt Mogilan i obecna radna Powiatu Krakowskiego dołączy do grona bliskich współpracowników Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego.

Od wtorku tydzień temu Mardyła stała się jednym z głównych tematów. Pod naszym artykułem Xmen pisał: „Jedna banda ta okarmus jak i Mardyła a co do Mardyły to zeczywiscie kpina”, mieszkaniec natomiast pytał: „To jakiś żart? i co na to Szefer? 😀

Pojawiały się też głosy w obronie byłej wójt – obserwator zauważył, że to „Zdecydowanie najbardziej kompetentna osoba jaką mogli znaleźć. Mało jest osób, które odnajdują się znakomicie w każdej pracy.Lexi złożyła nawet gratulacje, odnosząc się do przegranych przez nią wyborów w 2010 roku: „Gratulacje dla Pani Mardyły! ą to, że Szefer i Musiał ujadają jak zwykle to nic nowego, oby się wreszcie udławili tą swoją zawiścią”.

Wspomniani Sylwester Szefer, były radny i Krzysztof Musiał, były wójt w towarzystwie Grzegorza Stokłosy, obecnego przewodniczącego rady gminy wypowiadają się w rozmowie z portalem news.krakow.pl.

Szczerze współczuję takiego wyboru – komentuje Krzysztof Musiał, były wójt gminy Mogilany, który w 2010 roku przejął z rąk Mardyły gminne stery. Wówczas Mogilany, według danych Ministerstwa Finansów, były najbardziej zadłużoną gminą w Polsce. – Nasze finanse były w opłakanym stanie. Kasa dosłownie świeciła pustkami, nie mieliśmy pieniędzy nawet na opłacenie ZUS – wspomina Musiał. / Za jej rządów gmina prawie zbankrutowała. Teraz porządzi w krakowskiej oświacie, news.krakow.pl

Samo Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany głównie przedrukowuje teksty ukazujące się w innych mediach, przypominając przy okazji swoje publikacje o „gigantycznym gimnazjum”. O opinię na temat inwestycji swojej poprzedniczki został zapytany przez „Gazetę Krakowską” również obecny wójt gminy:

Choć obecny wójt Mogilan Piotr Piotrowski nie chce oceniać działań poprzedniczki, to przyznaje, że gmina nadal spłaca karę za odstąpienie od umowy z wykonawcą gimnazjum, w sumie ponad 4 miliony złotych. – Do końca stycznia zapłaciliśmy milion, do końca marca mamy spłacić kolejne 2,8 miliona. Reszta zostaje do spłacenia w sierpniu. Gdybyśmy musieli spłacić całość na raz, to położyłoby gminę na łopatki – tłumaczy Piotrowski.
/ Zadłużyła Mogilany – teraz zajmie się krakowskimi szkołami, „Gazeta Krakowska”

Dziennikarze „Gazety Krakowskiej” pytają wprost: Czy kandydatka z taką przeszłością sprawdzi się na nowym stanowisku? 

„Dziennik Polski” niebezpośrednio odpowiada: tak zdecydowali urzędnicy Krakowa.

Urzędnicy prezydenta miasta nie widzą problemu w tym, że ktoś, kto nie poradził sobie z inwestycją oświatową pod Krakowem, ma teraz odpowiadać za finanse całej krakowskiej oświaty.
/ Co tak naprawdę ma znaczenie, Grzegorz Skowron, „Dziennik Polski”


fot. Małgorzata Mardyła (druga od prawej) na budowie gimnazjum w 2009 roku – w towarzystwie, od lewej:  Piotra Cyankiewicza, Martyny Strączek, Jolanty Jurkiewicz, Marka Matogi i Wandy Gąsior

 

Tagi wpisu: , , , , , , , ,

5 komentarzy

  1. Zapomnieliście o Jolancie Jurkiewicz.

  2. Uczepiliście się tego gimnazjum jak rzep psiego tyłka. Teraz jak likwidują gimnazja to i tak byście się na niej wieszali, po co gimnazjum zbudowała, skoro likwidują. Dziwne, że przez tyle lat nikt nie miał pomysłu na wykorzystanie tego budynku w innym celu. No, ale… wszelkie długi gminy i wszystkie problemy zawsze można zrzucić na gimnazjum mówiąc „aaaaa my to tacy biedni, bo z gimnazjum nie wyszło”. Cieszcie się, że macie na kogo zganiać, na swoje błędy nie zwracajcie uwagi.

  3. Kolejny szmatlawiec ten portal na ktorym sie produkuje niedowartosciowany pseudo dziennikarzyna jest jakimś żartem. Love gmina czy moze wręcz przeciwnie. Nie mozecie pisac o naszej gminie ciekawych rzeczy???? Wiem ze za Puotrowskiego marazm ogarnął nasza społeczność poczawszy od urzędników rozleniwionych bezczynnoscia po inwestorow bo po co sie starac jak dają. Nikt juz nie chce sluchac tych bzdur o zadłużeniu. Niektorzy tak maja to zakodowane, ze stracili kontakt z rzeczywistością. A Pani Mardyle gratulacje, sukcesów w pracy oraz wytrwałości

  4. Właśnie i sek w tym ze obecny wójt nie chce oceniać działań poprzedniczki a ja się pytam dlaczego? ??? Może dlatego że to jego dobra koleżanka z dawnych lat! Owszem kara przez musiała ale dlaczego obecny wójt nie zacznie od podstaw? byle by mu się to kiedyś czkawka nie odbiło!!! Np w następnych wyborach…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *