niedziela, 19 sierpnia 2018 Imieniny: Jan, Bolesław

Zwycięstwo/porażka kierownika?

Wrząsowice, Świątniki i okolice huczą. Najprawdopodobniej „dzięki” kierownikowi Zielonki Wrząsowice, ale i Clavii Świątniki Górne ta druga – pomimo remisu – odda wynik walkowerem – tak mówi portal futmal.pl. LKS Zielonka Gamar Wrząsowice kategorycznie zaprzecza

W sobotę odbył się we Wrząsowicach pojedynek Zielonki z Clavią. Wskutek niewpisania jednego zawodnika Clavii do protokołu meczu najprawdopodobniej drużyna z Wrząsowic dostanie trzy punkty, pomimo że mecz zakończył się remisem.

Głównym „rozgrywającym” całej sytuacji okazuje się być Daniel Haberkiewicz. Jest on kierownikiem drużyny z Wrząsowic, jednak dodatkowo zajmował się klubem ze Świątnik Górnych, w tym ich trampkarzy i juniorów.

Zarząd Clavii Świątniki Górne uznał, że odpowiada on za błędne dane do protokołu i podziękował Haberkiewiczowi za współpracę.

Jak udało nam się ustalić całe zamieszanie rozpoczęło się od tego, że Daniel Haberkiwiewicz, z uprzejmości, zgodził się wpisać w protokół meczowy skład Clavii. Wszystko było w porządku poza faktem, że zapomniał o wpisaniu jednego z graczy ekipy gości. Arbiter zgodził się na wniesienie poprawki, jednak Haberkiewicz swojego błędu nie poprawił, a nieświadomi całej sytuacji przyjezdni wybiegli na plac gry.
Dla zarządu Clavii sprawa jest jasna. Według klubu ze Świątnik Górnych Daniel Haberkiewicz premedytacją „zapomniał” umieścić w protokole jednego z zawodników przyjezdnych. W ciągu kilku najbliższych dni całą sprawą zajmie się Podokręg Piłki Nożnej Myślenice, ale z pewnością trzy punkty zostaną przypisane Zielonce Wrząsowice.
LKS Zielonka Gamar Wrząsowice zdecydowanie nie zgadza się z przedstawioną wersją – w ich opinii ekipa Clavii stara się szukać kozła ofiarnego.
Skandaliczne i niezgodne z prawdą jest twierdzenie, że protokół meczowy dla drużyny LKS Clavia został sporządzony przez P. Daniela Haberkiewicza, co potwierdzają liczni świadkowie tego zdarzenia. Na załączonych poniżej zdjęciach protokołów meczowych także wyraźnie widać odmienny charakter pisma. Protokoły te potwierdzają również, że P. Daniel Haberkiewicz nie występował na meczu w charakterze kierownika drużyny LKS Clavia, a rolę tę pełnił P. Adrian S. W chwili wypełniania przez P. Daniela Haberkiewicza protokołu drużyny LKS Zielonka, P Adrian S. poprosił (?!!!) P. Daniela Haberkiewicza o wypełnienie protokołu drużyny LKS Clavia (?!!!). P. Daniel Haberkiewicz stanowczo odmówił. Ostatecznie protokół dla drużyny LKS Clavia sporządziła nie znana nam osoba, która przybyła na mecz z drużyną LKS Clavia. Po meczu, w chwili zauważenia przez sędziego, że w meczu wziął udział zawodnik LKS Clavia nie umieszczony w protokole meczowym, P. Daniel Haberkiewicz odmówił dopisania tego zawodnika do protokołu, gdyż takie postępowanie jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. W związku z tymi faktami wzywamy do natychmiastowego zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących tego zdarzenia.
/ Oświadczenie LKS Zielonka Gamar Wrząsowice, facebook.com
Klub z Wrząsowic apeluje o  niepublikowanie takich nieprawdziwych informacji, ponieważ naruszają dobra osobiste Daniela Haberkiewicza w rozumieniu art. 448 kc oraz art. 212 par. 1 kk oraz są zniesławiające.

Tagi wpisu: , , ,

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *